O czym powinno się pamiętać, planując podróż?

Przygotowanie do podróży to nie lada wyzwanie, które nie kończy się jedynie na zakupie biletu i spakowaniu bagażu, o czym możemy się przekonać podczas planowania wycieczki. O czym należy pamiętać?

O czym warto pamiętać, planując podróż?

1.    Organizacja podróży

Kupując bilet lotniczy, warto od razu zorientować się, z jakiego miejsca dokładnie mamy wylot, o której godzinie powinniśmy znaleźć się na porcie lotniczym, o jakiej porze jest szacowane lądowanie w punkcie docelowym, jak daleko znajduje się lotnisko od miejsca naszego zakwaterowania, i jakie są możliwe opcje transportu, którymi dotrzemy do miasta. W zależności od godziny wylądowania, w danym kraju, środków komunikacji będzie mniej lub więcej. Nierzadko może się zdarzyć, że w godzinach późnowieczornych nie uda nam się dostać do hotelu autobusem. Wtedy najlepszą opcją jest transfer. Ten sam punkt nie ominie nas jeszcze przed wyruszeniem na port lotniczy. Transfer na lotnisko Wrocław to wybór, na który warto się zdecydować, by szybko i bezpiecznie dotrzeć na miejsce.

2.    Paszport, wiza

Żadna dalsza podróż nie dojdzie do skutku bez posiadania właściwych dokumentów. Przy planowaniu wycieczki, powinno się wziąć pod uwagę okres oczekiwania na paszport w przypadku, gdy mija data jego ważności, bądź, gdy nie mamy jeszcze wyrobionego dokumentu. Z reguły trzeba, bowiem czekać na nowy paszport miesiąc. To samo tyczy się wizy.

3.    Ubezpieczenie

Warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia medycznego, ponieważ w przypadku niefortunnego zdarzenia, jakim może być choroba bądź złamanie jakiejś kończyny, nie będziemy musieli pokrywać kosztów leczenia. Równie istotne jest ubezpieczenie bagażu od potencjalnego uszkodzenia lub kradzieży.

4.    Wymiana waluty

Jeżeli jest to możliwe, warto wymienić pieniądze w polskim kantorze. Lepiej unikać wymiany walut na lotniskach bądź w kraju, do którego się wybieramy.

5.    Zaopatrzenie

Przed podróżą nie wolno zapomnieć o wybraniu się na zakupy. Powinniśmy zaopatrzyć się w ubrania odpowiednie do miejsca podróży: w stroje kąpielowe, sportową odzież czy ubrania chroniące przed owadami, w ewentualny sprzęt elektroniczny (karty pamięci, aparat), kosmetyki (najlepiej postawić na zakup kosmetyków w pomniejszonych wersjach, idealnych do zabrania w podróż z racji niewielkiej pojemności), a także ochronne preparaty owadobójcze i odstraszające owady, jeżeli wybieramy się w gorącą strefę klimatyczną.

Dodaj komentarz