okulary dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne UV dla dzieci

Nie ma nic bardziej uroczego niż zdjęcia roześmianych dzieci bawiących się na plaży. Coraz częściej na takich zdjęciach pojawiają się dzieci w okularach przeciwsłonecznych. Niestety nie każdy rodzic ma świadomość, że okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to nie tylko ozdoba. Warto mieć taką wiedzę, ponieważ o ochronie przeciwsłonecznej skóry dzieci mówi się bardzo dużo, ale zapominamy o ochronie delikatnych oczu. Tylko tak mamy możliwość w odpowiedni sposób dobrać okulary przeciwsłoneczne dla naszych pociech i będą nie tylko ładnie się prezentowały, ale będą stanowiły zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych na oczy dziecka.

Czym kierować się przy wyborze okularów UV dla dzieci?

Odpowiednie okulary przeciwsłoneczne to takie, które zatrzymują szkodliwe promienie UV. Właściwie jest to najważniejsza kwestia, jednak, żeby spełniały swoją funkcję muszą być dobrze dopasowane do twarzy. Zastosowanie takiej ochrony jest szczególnie ważne na plaży, gdzie słońce dodatkowo drażni wzrok odbijając się od piasku i wody. Kiedy już zabieramy się do kupna okularów dla naszej pociechy stajemy przed ogromnym dylematem, jakie będą najlepsze, gdyż modeli i opcji jest naprawdę bardzo dużo. Przede wszystkim szkła muszą posiadać filtr UV 400, który zatrzymuje promieniowanie praktycznie w stu procentach. Warto zobaczyć certyfikat takich okularów, żeby mieć pewność, co do wartości filtra. Jeżeli ten krok mamy już za sobą możemy zabrać się za wybieranie. Ważne tutaj jest dopasowanie oprawek do twarzy dziecka. Muszą one odpowiednio przylegać i być wygodne. Warto zainwestować w oprawki dobre jakościowe i wykonane z bezpiecznych materiałów. Najlepsze są elastyczne i giętkie, wykazując odporność na zgniatanie i wyginanie. Całe szczęście na rynku jest wiele modeli, które spełniają te warunki, więc spokojnie znajdziemy dla naszego dziecka okulary, które będą idealnie pasować, będą wygodne i spełnią swoją rolę ochronną. Opcja z wyjmowanymi na zewnątrz szkłami jest przydatna, jeżeli dziecko potrzebuje szkieł korekcyjnych. Możemy wtedy w jednych oprawkach mieć dwie funkcje. Jeżeli już jesteśmy zdecydowani i mamy idealny model, jedyne co nam zostaje to przekonanie dziecka do ich noszenia.

Dlaczego warto zainwestować w dziecięce okulary przeciwsłoneczne?

Można usłyszeć wiele głosów mówiących, że kupno okularów przeciwsłonecznych dla dzieci w salonie optycznym, czy sklepie sportowym to gruba przesada. Nic bardziej mylnego. Okulary z salonu lub sklepu sportowego posiadają odpowiednie certyfikaty, które dają gwarancję bezpieczeństwa oczu naszych dzieci. Zwykłe, plastikowe okulary takiej ochrony nie zapewnią, a oczy dzieci są bardziej narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych ze względu na to, że soczewka nie jest jeszcze do końca wykształcona, a jej przeźroczysta forma nie ma właściwości zatrzymania promieni UV, przez co wnikają one bez problemu w głąb, czyniąc tam spustoszenie. Właśnie dlatego okulary przeciwsłoneczne nie są jedynie fanaberią rodziców, którzy chcą, żeby ich pociecha wyglądała modnie. Odpowiedni model okularów zatrzyma promienie UV. Jest to priorytet, jeżeli chcemy zapewnić właściwą ochronę oczu naszym dzieciom.

Podsumowanie

Świadomi rodzice chcą jak najlepiej chronić swoje dzieci przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Z tego powodu podejmują wszystkie możliwe kroki, żeby ich pociecha była bezpieczna. Ważna jest także ochrona delikatnych oczu. Całe szczęście salony optyczne, jak i sklepy sportowe proponują okulary z odpowiednimi filtrami, które na pewno ochronią delikatny wzrok dzieci, a jednocześnie będą stanowiły modną ozdobę i uzupełnienie letniego stroju.

Dodaj komentarz