Wybieramy meble kuchenne

Urządzenie kuchni lub jej remont jest naprawdę pracochłonne i wymagające. Jednak ogrom wysiłku i dopracowanie szczegółów opłaci się na długie lata i zostaniemy wynagrodzeni piękną, wymarzoną kuchnią. Liczy się tutaj wszystko, od ogólnego wrażenia, aż po wykończenie każdego szczegółu. Elementem, który pomoże nam stworzyć ogólne wrażenie są meble kuchenne. Dokładne dopasowanie ich do przestrzeni pozwoli na stworzenie ergonomicznej kuchni, a określony styl będzie odzwierciedleniem naszego wnętrza, dzięki czemu mieszkanie zyska duszę.

Jakie rozwiązania w kuchni są obecnie modne?

Coraz częściej spotykamy kuchnie, które tworzą spójną całość z salonem, czyli są otwarte. To rozwiązanie ma mnóstwo plusów i na pewno możne je nazwać nowoczesnym. Mamy tutaj idealną przestrzeń do wspólnego gotowania z rodziną, a także do spotkań w gronie znajomych. Otwarte kuchnie stały się modne już od jakiegoś czasu, dlatego producenci mebli tworzą coraz to nowe rozwiązania, które nie tylko doskonale się prezentują, ale również są niezmiernie funkcjonalne. Dziś bardzo modnym rozwiązaniem jest stworzenie wyspy w centralnej części. Za nią najczęściej znajduje się szafa od podłogi do sufitu, gdzie schowane są pozostałe strefy kuchni. Przesuwane fronty umożliwiają do nich dostęp. Dzięki temu kuchnia nie tylko jest funkcjonalna i pomieści wszystkie potrzebne rzeczy, ale również wygląda elegancko i pozwala na łatwe utrzymanie porządku. Jeżeli cenimy sobie proste rozwiązania, warto zainwestować w wysokie meble kuchenne, dzięki którym wiele produktów może być przechowywana właściwie w jednym miejscu. Warto zaznaczyć, że najnowsze trendy stawiają na otwarte górne szafki, ale jeśli ktoś jednak zdecyduje się na zamknięte specjaliści doradzają fronty ramowo-płycinowe. Obecnie liczy się również powrót do natury, czyli meble drewniane, jak najbardziej naturalne, nawet z niewielkimi wadami, czy imitujące stare, wszystko dające jak największy efekt naturalności. Oprócz drewna modne jest również szkło, stal i kamień. Blaty kamienne i marmurowe również wyglądające jak najbardziej naturalnie. Kolorystyka mebli jest dowolna, chociaż ciągle numerem jeden są kuchnie w stylu skandynawskim, z jasnymi meblami, szczególnie białymi i szarymi. Eksperci jednak doradzają, żeby nie bać się eksperymentowania z kolorami, szczególnie zachęcają do ciemniejszych barw, a także ożywiania kuchni bardziej intensywnymi jak turkus, zieleń, czy pomarańcz. Wykończenia w postaci uchwytów również są niezmiernie ważne, ponieważ dopełniają całość. Zaczynają królować tutaj mosiądz, chrom i miedź w wersji jak najbardziej klasycznej, stonowanej, co będzie pięknym ozdobnikiem, ale nie zdominuje całości. W przypadku kuchni otwartej warto dopasować szczegóły z pozostałym wystrojem mieszkania czy domu. Przy urządzaniu kuchni nie można zapomnieć o właściwym oświetleniu. Coraz częściej można zauważyć taśmy ledowe z możliwością regulowania natężenia oświetlenia.

Podsumowania

Możliwości, jakie obecnie mamy mogą stanowić ogromny problem w podjęciu decyzji w jakim stylu chcemy mieć urządzone mieszkanie. Całe szczęście w sytuacji, kiedy zupełnie nie możemy sobie z tym poradzić możemy zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy podpowiedzą co zrobić, żeby nasza kuchnia była ergonomiczna i prezentowała się wspaniale.

Dodaj komentarz