odessa na weekend

Odessa na weekend

Odessa to miasto, które już od bardzo dawna przyciąga naszych rodaków. Może po części przez to, że sama Ukraina znajduje się tak blisko naszego kraju? To na pewno również. Duża część osób przyjeżdża do Odessy, aby ją zwiedzić. Poznać historyczne i zabytkowe miejsca, jakich tutaj nie brakuje. Po zwiedzaniu, jeżeli tylko starczy czasu, będzie można wybrać się na jedną z tutejszych plaż, gdzie również można się wykąpać i opalić. Należy jednak dokładnie zapoznać się z informacjami, gdzie dokładnie można odpocząć na piasku nad wodą. Warto wspomnieć, że Odessa to miasto portowe, dlatego statek na wodzie nie powinien nikogo zadziwić.

Schody Potiomkinowskie przez wiele osób nazywane są do dzisiaj gigantycznymi schodami. W swojej pierwotnej wersji miały aż 199 stopniu. Podczas remontu ulicy 7 stopni zostało zniszczonych i całość liczy sobie „tylko” 192 sztuki. Jest jednak po czym wchodzić na górę, skąd można podziwiać wspaniały widok na pobliski port. Ich powstanie związane jest z wysokością jaka dzieliła port od głównej części miasta. Wiele osób, którego dnia z wysokiego miasta schodziło do niskiego portu musiało pokonywać niewygodne, drewniane schody. Postanowiono ludziom ułatwić życie. Dzisiaj gigantyczne schody przyciągają wielu turystów, którzy potem Bulwarem Nadmorskim przechodzą do dalszego zwiedzania miasta.

Jeżeli tylko czas pozwoli, to koniecznie należy udać się na przedstawienie w Teatrze Opery Baletu, która jest najsłynniejszym budynkiem w całej Europie. To tutaj wiele osobistości przyjeżdża specjalnie na przedstawienia. Takiego show jak tutaj nikt nie zobaczy w żadnym innym miejscu na Starym Kontynencie. Privoz Market to najsłynniejszy rynek znajdujący się w Odessie, gdzie wielu turystów zmierza po to, aby spróbować lokalnych przysmaków. Ulica Dieribasowska to jedno z najlepszych miejsc, gdzie turyści mogą odpocząć i nabrać sił przed kolejnym zwiedzaniem miasta. Tutaj można spróbować lokalnych win uwodzących swoim wspaniałym smakiem.

Wycieczki do Odessy odbywają się o każdej porze roku. Największą ilość turystów można spotkać tutaj latem, kiedy można korzystać z piennej pogody na plaży.

Dodaj komentarz