Pomoc drogowa w Niemczech – ile kosztuje, jak postępuje?

Transport publiczny z powodu pandemii ustał. Niewiele osób decyduje się obecnie na podróż z innymi w pociągu, autobusie czy też samolocie. Stąd też mamy tak duży ruch na ulicach, nie tylko naszych polskich, ale i niemieckich. Wielu z nas podróżuje do naszego zachodniego sąsiada z wielu względów – przejazdem na wakacje, do pracy, w celach turystycznych, czy też na zakupy. Nie zawsze jednak wiemy, co może nas na tej drodze, tuż za granicą Polski spotkać.

Pomoc w Niemczech – jak postępować krok po kroku

Jadąc do pracy, na wakacje, czy też na zwykle zakupy może przydarzyć się nam na drodze wiele – awaria, kolizja, wypadek. O ile wiemy, jak postępować w takiej sytuacji w Polsce, to czasem za granicą staje się to dla nas przeszkoda nie do pokonania. Zatem zanim wyruszymy w drogę, warto widzieć co zrobić, by nasze działania były bezpieczne dla nas, dla naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przede wszystkim należy dobrze zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Bez względu na to, czy jest to awaria, czy kolizja, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i nie wychodzić z pojazdu pochopnie, szczególnie znajdując się na autostradzie, czy też drodze szybkiego ruchu. Musimy założyć kamizelki odblaskowe i w ostrożny sposób, minimum 100 metrów na autostradzie i 50 metrów na zwykłej drodze ustawić trójkąt ostrzegawczy. Należy wyjść z pojazdu i udać się za barierki, upewniając się, że tak postąpili również wszyscy pasażerowie. Następnie należy zadzwonić po pomoc drogową – tu, szczególnie poza granicami kraju, warto mieć numer telefonu do zaprzyjaźnionej i profesjonalnej firmy.

Holowanie do domu, czy też do warsztatu

Transport auta z zagranicy, w tym z Niemczech nie należy do najtańszych usług. Dlatego też należy mieć kontakt do firmy mającej swoją siedzibę jak najbliżej granicy z Niemcami. Tak jest właśnie w przypadku wyboru usługi holowanie Słubice. Jest to profesjonalna pomoc drogowa działająca błyskawicznie całą dobę, pomagająca naszym rodakom w transporcie i zabezpieczeniu auta unieruchomionego w Niemczech. 

Wybranie lawety z Polski zaoszczędza nie tylko nasze pieniądze, ale również nerwy. Polski kierowca lawety jest naszym rodakiem, zatem nie musimy martwić się o barierę językową. Są to również bardzo doświadczeni pracownicy, którzy doskonale wiedzą, jak postępować podczas zdarzenia drogowego, a czasem nawet mogą polecić godny zaufania warsztat samochodowy. Jest to niezwykle cenna wiedza w tak stresującej sytuacji.

Dodaj komentarz