Polska laweta w Niemczech – co ją cechuje?

Wybierając się poza granice naszego kraju, zawsze należy mieć na uwadze, że coś może wydarzyć się na drodze. Może to być awaria, kolizja, wypadek albo po prostu brak paliwa. Dlatego warto mieć przy sobie numer telefonu do zaufanej pomocy drogowej, która ma polskiego właściciela, by uniknąć bariery językowej, a także wysokiej kwoty do zapłaty za usługę.

Polska laweta za granicą, a jej charakteryzacja

Istnieje wiele polskich firm za zachodnią granicą, ponieważ z wielu względów nasi rodacy emigrują właśnie w tym kierunku. Jedną z takich firm jest laweta Niemcy Polska. Czym charakteryzuje się tego typu pomoc drogowa? Przede wszystkim tym, że jest w stanie całodobowo pomóc naszym rodakom, ale nie tylko, którzy potrzebują holowania unieruchomionego pojazdu, ale także takich usług jak drobne naprawy na trasie, dowóz paliwa, spuszczanie paliwa, awaryjne odpalanie pojazdów, wymiana uszkodzonego koła i usługi wulkanizacyjne, diagnostyka komputerowa i wiele innych.


Polska laweta w Niemczech obsługuje przede wszystkim takie tereny jak okolice miast: Berlin, Hannover, Magdeburg, Monachium, Hamburg, Dortmund, Kassel, Frankfurt am Main, Leipzig, Koln, Bremen itp. a także miasta przygraniczne. Warto wiedzieć, że pomoc drogowa w Niemczech świadczy swoje usługi całodobowo, bez względu na porę, czy też dzień – także w niedzielę i święta, niezależnie od miejsca przebywania klienta i jego unieruchomionego auta.

Czemu jest lepsza od niemieckiej?

Laweta polska jest dla nas rodaków o wiele lepszym rozwiązaniem, ponieważ kierowca rozmawia po polsku, zatem zniwelowana jest bariera językowa. Polska pomoc drogowa jest także bardzo profesjonalna, jednak duża tańsza niż niemiecka. Dodatkowo polska firma gwarantuje szybką i wszechstronną pomoc w zakresie likwidacji szkód, transportu uszkodzonych pojazdów i przewozu uczestników zdarzenia do Polski. Dodatkowo polski przewoźnik unieruchomionych aut doskonale zna prawo obowiązujące w danym kraju, czyli w tym przypadku w Niemczech. Pracownicy są wyszkoleni jak dokładnie i dobrze zabezpieczyć miejsce zdarzenia, a także, w jaki sposób doradzić swoim rodaków, gdy dojdzie do komplikacji. Wiele dobrych polskich firm holowniczych, ale nie tylko jest stanie także doradzić w kwestii noclegu – szczególnie jeśli uczestnicy awarii, kolizji lub wypadku mają wykupione dodatkowe ubezpieczenie Assistance. Czasem polska firma jest obdarzona także większym zaufaniem – polska laweta zawiezie nasz samochód bez większego problemu do zaufanego, polskiego warsztatu, co nie zawsze zdarza się w przypadku niemieckiej firmy.

Dodaj komentarz