pomoc drogowa

Dlaczego warto wezwać polską pomoc drogową za granicą?

Myśląc o zagranicznym wyjeździe służbowym lub urlopie spędzanym w cieplejszym klimacie, nie myślimy o tym, że nawet zadbany samochód dobrej klasy może ulec awarii, kolizji lub wypadkowi drogowemu. O ile w Polsce zawsze można zwrócić się do znajomego lub zaprzyjaźnionego mechanika, to zepsuty samochód za granicą może stać się źródłem mnóstwa problemów i przysporzyć sporo niepotrzebnego stresu. Jak zatem odpowiednio przygotować się na takie wydarzenie? Dobrym pomysłem może okazać się zapisanie numeru telefonu do polskiej całodobowej pomocy drogowej, która świadczy swoje usługi w odwiedzanym przez nas kraju. Należy to zrobić przynajmniej z kilku powodów.

Pomoc drogowa za nieduże pieniądze

Polska pomoc drogowa 24H świadczy usługi tj. bezpieczne holowanie lub wykonywanie drobnych napraw. Taką samą ofertę mogą przedstawić firmy działające za granicą, jednak proponowane przez nie ceny będą dużo wyższe. Powód jest całkiem prosty? W krajach europejskich, np. w Niemczech, usługi są o wiele droższe, nie wspominając już o częściach niezbędnych do naprawy samochodu. Jeżeli zatem konieczne stanie się skorzystanie z usługi, jaką jest pomoc drogowa Hannover, warto zadzwonić po polską pomoc drogową działającą na terenie Niemiec. Wówczas holowanie samochodu do najbliższego warsztatu może okazać się nawet kilkukrotnie tańsze od takiej samej usługi oferowanej przez lokalne przedsiębiorstwo. O obniżaniu kosztów naprawy lub holowania warto pamiętać nawet wtedy, gdy posiadamy ubezpieczenie Assistance. Zbyt droga usługa może bowiem doprowadzić do tego, że ubezpieczyciel wypłaci zaniżoną kwotę.

Prawidłowa komunikacja z pracownikiem pomocy drogowej

Kolejna zaleta, jaką niewątpliwie ma polska całodobowa pomoc drogowa, jest brak konieczności znajomości języka obcego. Nawet, jeśli znamy angielski czy niemiecki, może to nie wystarczyć do właściwego porozumienia się w sprawie holowania lub nawet naprawy uszkodzonego samochodu. Brak właściwej komunikacji może skutkować otrzymaniem zawyżonego rachunku za dodatkowe usługi lub zwykłym nieporozumieniem z pracownikiem niemieckiej pomocy drogowej. Decydując się na wezwanie niemieckiej pomocy drogowej, unikamy takiego ryzyka.

Podsumowanie

Polska całodobowa pomoc drogowa pozwala na zminimalizowanie kosztów naprawy lub holowania samochodu za granicą. Ponadto możliwość porozumienia się w języku polskim pozwala na szybkie i komfortowe omówienie wszystkich szczegółów związanych ze skorzystaniem z lawety, holowaniem i innymi usługami.

Dodaj komentarz